Reset and delete in Lightroom

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

قطعاً چنین اتفاقی رخ داده است که بعد از گرفتن عکس از صحنه ، عکس خوشایند به نظر نمی رسید. با استفاده از فیلترها روی عکس می توانید زیبایی را به عکس خود اضافه کنید. این فیلترها در نرم افزارهای مختلفی موجود است اما مهمترین و آسانترین نرم افزار برای استفاده در لایت روم است. اگر می خواهید آموزش لایت روم Links to an external site. را بطور حرفه ای بیاموزید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


فیلم آموزش کار با لایت رومLinks to an external site. اکنون که تصاویر موجود در مجموعه را گروه بندی کرده اید ، می توانید در نمای Grid و Filmstrip کارهایی انجام دهید که در غیر اینصورت نمی توانید انجام دهید ، مانند ترتیب دادن مجدد ترتیب تصاویر یا حذف آنها از نمای بدون حذف آنها از فهرست.

همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است ، ورودی اول مجموعه من را در پنجره مجموعه ها انتخاب کنید
شکل 1
کار با لایت رومLinks to an external site. اگرچه در نمای وب تغییری ایجاد نمی شود (در حال حاضر ، اولین پوشه مجموعه من شامل تصاویر مشابه پوشه قبلی است) ، شما با یک مجموعه کار می کنید ، در آنجا می توانید ترتیب تصویر خود را دوباره مرتب کنید.

گزینه Edit> Select None را انتخاب کنید. در صورت لزوم ، در نمای شبکه به پایین پیمایش کنید و Ctrl (Mac: روی فرمان کلیک کنید) را فشار دهید تا دو تصویر آخر انتخاب شود. تصاویر انتخاب شده را به بالای نمای بکشید. هنگام کشیدن ، نمای به طور خودکار در صورت لزوم پیمایش می کند. انتخاب خود را بین تصاویر دوم و سوم بکشید و هنگامی که خط ورود عمودی سیاه ظاهر شد ، آن را رها کنید (شکل 2 را ببینید). تصاویر انتخاب شده در موقعیت جدید خود در نمایشگر شبکه و فیلم موفق می شوند.

شکل 2
گزینه Edit> Select None را انتخاب کنید. کلیک راست (Mac: روی دکمه Control کلیک کنید) بر روی تصویر چهارم در نمای وب و حذف از مجموعه را از nv آموزش لایت روم برای عکاسان فهرست زمینه انتخاب کنید. اولین مجموعه من در این مثال اکنون شامل هشت تصویر است (شکل 3 را ببینید).
شکل 3

کار با لایت روم اگرچه شما تصویر را از مجموعه حذف کردید ، اما از فهرست شما حذف نشد. پوشه قبلی واردات (و همچنین پوشه All Photographs) در پنجره Catalog همچنان حاوی تمام تصاویر است. مجموعه فقط ارجاع به پرونده های اصلی است. حذف مرجع تاثیری بر پرونده اصلی ندارد.

یک تصویر می تواند در هر تعداد مجموعه گنجانده شود - سپس هر مجموعه حاوی ارجاع خاص خود به همان پرونده است.

توجه داشته باشید

در آموزش حرفه ای لایت روم اگر تغییری را در تصویری در مجموعه اعمال کنید ، این تغییر در هر پوشه و مجموعه ای که به آن تصویر اشاره دارد قابل مشاهده است. دلیل این امر آنست که Lightroom فقط یک قطعه از هر پرونده تصویر را در فهرست فهرست خود ذخیره می کند و یک رکورد تغییر با آن ورودی مرتبط است. هر مجموعه شامل همان تصویر به همان ورودی کاتالوگ اشاره دارد و بنابراین تصویر اصلاح شده را نمایش می دهد. اگرچه فایل تصویر اصلی هنوز لمس نشده است ، اما ارزش کاتالوگ آن تغییر کرده است. اگر می خواهید یک تصویر را به صورت متفاوت در دو مجموعه ویرایش کنید ، باید برای مجموعه دوم یک کپی مجازی - ورودی کاتالوگ دیگر - ایجاد کنید.
تصاویر را در کنار هم مقایسه کنید
آموزش لایت روم مقدماتی شما اغلب دو یا چند تصویر مشابه خواهید داشت که می خواهید در کنار هم مقایسه کنید. Lightroom فقط برای این منظور دارای یک نمایشگر مقایسه است.

گزینه Edit> Select None را انتخاب کنید.
روی دکمه Compare View (با شکل 4 احاطه شده) در نوار ابزار کلیک کنید ، View> Compare را انتخاب کنید یا C را از صفحه کلید فشار دهید قسمت اصلی صفحه نمایش به نمای مقایسه تغییر می کند.
در نوار فیلم ، بر روی اولین تصویر کلیک کنید تا در نمای برابر به صفحه سمت چپ اضافه شود. روی تصویر دوم کلیک کنید تا به پنجره سمت چپ اضافه شود.
شکل 4

برای آموزش حرفه ای لایت روم و  پنهان کردن سریع گروههای نوار کناری تا تصاویر شما در نمای مقایسه بزرگتر به نظر برسند ، کلید Tab را از صفحه کلید فشار دهید.
برای انتخاب پانل نامزد ، کلیک کنید. سپس کلید پیکان سمت راست صفحه کلید خود را فشار دهید تا تصویر نامزد بعدی از نوار فیلم انتخاب شود.
اگر عکس کاندیدا را بر عکس انتخاب کنونی ترجیح می دهید ، بر روی دکمه انتخاب (اطراف شکل 5) در نوار ابزار کلیک کنید. اگر می خواهید ، از کلیدهای جهت دار استفاده کنید تا تصویر جدید را با سایر نامزدها مقایسه کنید.
شکل 5

پس از انتخاب ، در انتهای سمت راست نوار ابزار روی Done کلیک کنید. تصویر Select در نمای شیشه ای ظاهر می شود.
برای نمایش گروه های نوار کناری ، کلید Tab را روی صفحه کلید فشار دهید.
چندین تصویر را مقایسه کنید
در آموزش حرفه ای لایت روم برای مقایسه و انتخاب چند تصویر ، از نمای نظرسنجی استفاده کنید. می توانید همه تصاویر کاندیدا را یک باره مشاهده کنید و انتخاب را یکی یکی محدود کنید تا زمانی که فقط بهترین تصویر باقی بماند.

گزینه Edit> Select None را انتخاب کنید. در نوار فیلم ، کلید Ctrl (Mac: Press Command) را روی سه یا چهار تصویری که می خواهید مقایسه کنید فشار دهید و نگه دارید ، سپس روی View (احاطه شده توسط شکل 6) در نوار ابزار کلیک کنید ، View> Survey را انتخاب کنید یا فقط N را فشار دهید برای مشاهده نظرسنجی ، روی صفحه کلید خود سوئیچ کنید.
شکل 6

توجه داشته باشید

گاهی اوقات لایت روم برای به روزرسانی تصویر کوچک به چند ثانیه زمان نیاز دارد. پیامی مانند پیش نمایش بزرگتر را در پایین تصویر مشاهده خواهید کرد. تا زمان به روزرسانی تصویر ، در مورد کیفیت تصویر قضاوتی نکنید.

درآموزش حرفه ای لایت روم، یک تصویر همیشه فعال (فعال) است ، همانطور که با یک حاشیه سفید نازک نشان داده شده است. برای فعال سازی تصویر دیگر ، روی تصویر کوچک آن کلیک کنید. در گروه سمت راست ، هرگونه اطلاعات اضافی درباره عکس فعال ، از هیستوگرام گرفته تا لنزها یا تنظیمات ISO را استفاده کرده اید (شکل 7 را ببینید).

Drag a thumbnail image to reposition it in the Survey view. Other images automatically accept your change. As you move the pointer and thumbnails, note the Deselect Photo icon in the lower right corner (around Figure 16). Click this button to remove the photo from the Poll scan. Note that removing a photo from the Survey does not remove it from the collection. The Survey view displays all selected images. The more images you select, the smaller one thumbnail images in the Survey view. Slowly remove the remaining photographers. To add a photo, Ctrl-click (Mac: Command-click) its thumbnail on the Camera Roll.

https://bit.ly/3BaOMj3

https://tinyurl.com/59thc24n

https://clck.ru/WBze4

 

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments