villa

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

 

آشنایی با طراحی و ساخت

آشنایی با طراحی و ساخت اویم شاهانهLinks to an external site. به خانه های زیبای با نمای مناسب که از چهار طرف باز است طراحی ویلا Links to an external site.گفته می شود که توسط ساختمان های دیگر احاطه نشده باشند، ویلاها معمولا در مناطق خوش آب و هوای مناطق شهری و روستایی ساخته می شوند، معماران نیز بیشترین ذوق و خلاقیت های هنری خود را در طراحی ویلا به کار می بندند.

آشنایی با ویلا و ساخت آن آشنایی با ویلا و ساخت آن[/caption]

نحوه طراحی و ساخت و ساز ویلا

ویلا یک ساختمان با محوطه ای بزرگ است و تمام هزینه هایی که برای ساخت یک ساختمان در نظر گرفته می شود آشنایی با طراحی ویلا و ساخت ویلا به مقدار خیلی بیشتری باید برای طراحی و ساخت ویلاLinks to an external site. در نظر گرفته شود چون مهم ترین نکته آن زیبایی اش است.
معماران و طراحان باید در طراحی ویلا به طراحی دکوراسیون داخلی، معماری نمای بیرونی، معماری نمای داخلی و محوطه سازی آن توجه کنند زیرا اینها اصولی هستند که یک خانه بزرگ را به یک ویلای زیبا و مدرن تبدیل می کنند.
ایجاد دیوارها و سقف های بلند، ساخت سازه های دوبلکس و استفاده از نور محیط از عمومی ترین پارامترهایی است که اکثر مهندسان و طراحان برای ساخت و طراحی ویلا از آن استفاده می کنند.
جانمایی مناسب استخر، آلاچیق، پارکینگ، آب نما و فضای سبز مانند طراحی باغچه های گل کاری و چیدمان درست آنها از مهم ترین موارد چشم انداز بیرونی ویلاها است که یک طراح ویلا باید در نظر داشته باشد
نورپردازی شبانه، ایجاد آبگرم کن خورشیدی، امکانات آّبیاری قطره ای، تجهیز ساختمان به نکات امنیتی و قابلیت کنترل از راه دور آن نیز از مواردی است که ویلا ها را دارای امکانات رقابتی با ویلاهای دیگر در مبحث خرید و فروش می کند.

[caption id="attachment_3289" align="aligncenter" width="564"]طراحی ویلا طراحی ویلا[/caption]

هزینه های طراحی ویلا در نقاط مختلف کشور

طراحی ویلا در تهران ، طراحی ویلا در کرج و در شهرهای بزرگ دیگر و همچنین ساخت و ساز ویلا نیاز به صرف هزینه های زیادی دارد، قیمت ویلا بر اساس هر متر مربع از سازه آن تعیین می شود و برای ساخت ویلا باید نقشه های مختلفی را برگزید که به نسبت انتخاب نقشه قیمت ساخت و ساز آن هم تغییر می کند.
هزینه های طراحی ویلا و ساخت ویلا در شهرهای بزرگ به دلیل قیمت بالای زمین و پرداختن آشنایی با طراحی و ساخت به هزینه های اداری و گرفتن مجوزهای ساخت و امور گاز، برق و تلفن سرسام آور می باشد.
طراحی ویلا کردان و ساخت و ساز آن به صورت شخصی سبب صرف هزینه های زیادی می شود به طوری که طبق آمار اگر کار و ساخت آن را به معماران و مهندسان کار بلد این حرفه و شرکت های پیمانکاری بسپاریم هزینه ها تا 40 درصد کاهش پیدا می کند.
عوامل موثر بر هزینه های ساخت و طراحی ویلا شامل منطقه ساخت ویلا، زیربنا و محوطه سازی و کارهای جانبی و مخارج ساخت و ساز ویلا است.
شهر و منطقه محل ساخت ویلا، شیوه طراحی ویلا، امکانات رفاهی آن، قدمت و سن و سال ویلا، تعداد اتاق ها و نوع سازه آن از مواردی است که یک ویلا را به ویلای خوب در هر نقطه از کشور تغییر می دهد و قیمت آن را تعیین می کند.
ویلاهای از پیش ساخته نیز نوعی از ویلاها هستند که قیمت های پایین دارند به طوری که اجزای شان در جای دیگر ساخته شده قیمت نقاشی ساختمانLinks to an external site. و بعد در محل ویلا سر هم می شوند، این ویلاها در مقابل زلزله و آتش وزی مقاوم هستند.

طراحی ویلا

انواع سبک های موجود معماران در طراحی ویلا

مهندسان و معماران ساختمان طراحی ویلا را در چهار سبک ویلای مدرن، ویلای کلاسیک، ویلای تلفیقی( مدرن- کلاسیک) و ویلای روستایی انجام می دهند و با توجه به سلیقه و انتخاب سفارش دهنده اقدام به ساخت و ساز می کنند.
کارفرمایان و صاحبان ویلا باید در هنگام سفارش ساخت ویلا به مهندسان و معماران به سوالاتی همچون اندازه متراژ زمین، اندازه بودجه لحاظ شده کار فرما برای صرف کردن در ساخت ویلا، نوع منطقه آب و هوایی ویلا، تعداد اتاق در نظر گرفته شده، آشنایی با طراحی و ساخت تقاضای ساخت استخر، پارکینگ، آلاچیق و فضای سبز در ویلا پاسخ دهند تا معمار بتواند با توجه به این فاکتور ها بهترین طرح را برای طراحی ویلا و ساخت آن به کار ببندد.
در طراحی ویلا باید به هماهنگی فضاهای داخل سازه و خارج آن، رنگ های به کار رفته در سازه، همراهی نمای ویلا با مصالح به کار رفته در آن، ایجاد فضای سبز، استخر و آلاچیق نیز پرداخته شود.
بعد از طراحی ویلا نوبت به ساخت و ساز آن می رسد ساخت و ساز ویلا ممکن است به روش سنتی با استفاده از آجر و بلوک یا با استفاده از مصالح جدید فلزی، بتنی و حتی چوبی صورت گیرد.
انتخاب و نقشه برداری زمین، طراحی نقشه و انجام محاسبات ابتدایی آن، پی کنی و اجرای فنداسیون، دیوار چینی و سقف زنی ویلا، سیم کشی و لوله کشی برای اتصالات برق و گاز و آّب، سرامیک و سنگ کاری کف و نمای ساختمان، طراحی داخلی ویلا سفید کاری و نصب درب و پنجره و نهایتا نقاشی ویلا از ابتدایی ترین مرحله تا آخرین مرحله طراحی ویلا در هر نقطه ای از کشور می باشد.
بعد از ساخت ساختمان طراحان با جانمایی های از قبل پیش بینی شده به ساخت محوطه بیرونی ویلا می پردازند، طراحان ویلا و معماران در طراحی و ساخت و ساز ویلا علاوه بر دانش و علم خود باید بعد از انتخاب سبک به خواسته های کارفرما ، جهت تابش خورشید، شرایط آب و هوایی، جهت وزش باد، تعداد اتاق ها و دیگر امکانات ویلا توجه کنند.
به منظور ساخت و طراحی ویلا در شمال چه در داخل شهر و روستا و چه در بیرون شهر نخستین و مهم ترین نکته پرداختن به تراکمی که شهرداری برای آن محل در نظر گرفته است می باشد به این معنی که اگر شهرداری تراکم 20 درصدی برای منطقه ای که ویلا می خواهد در آن ساخته شود اعلام کرده باشد، متراژ زمین هر چقدر باشد ال اس افLinks to an external site. فقط در 20 درصد آن می توان ساخت و ساز کرد و ما بقی باید با فضای سبز و درختنکاری و گل کاری پر شود.
توجه به تناسب ساخت سازه ویلا با شرایط آب و هوایی منطقه از مهم ترین ویژگی های طراحی ویلا است، طراحی و ساخت و ساز ویلا در شمال به دلیل خصوصیت خاص آب و هوایی آن منطقه عموما دارای سقف های شیروانی است.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments