adsl از کجا مودم بخریم؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

بهترین راهنمای خرید مودم adsl

روترهای WLAN عنصر راهنمای خرید مودم اصلی اینترنت خانگی هستند. بسیاری از مدل ها ، مانند سری FritzBox AVM ، مودم DSL و توابع روتر را در یک دستگاه ترکیب می کنند. دیگران بدون مودم یکپارچه این کار را می کنند. همچنین از نظر تجهیزات ، عملکرد ، عملکرد و نصب تفاوت های عمده ای وجود دارد. ما بهترین روترهای WiFi را در این آزمون به شما معرفی می کنیم. در این ویدئو توضیح می دهیم که در خرید روتر بی سیم به طور راهنمای خرید مودم کلی باید به چه مواردی توجه کنید.

ما آخرین بار روترهای WiFi را در فوریه 2020 آزمایش کردیم و نتایج را در آوریل 2021 بررسی و به روز کردیم.

روتر WiFi در مقایسه

روترهای WLAN مدرن نه تنها باید از نظر عملکرد آسان تنظیم و متقاعد شوند. راهنمای خرید مودم تجهیزات و گسترده ترین عملکرد ممکن به همان اندازه مهم هستند. به عنوان مثال یک روتر برتر ، بر ویژگی های NAS تسلط دارد و هوشمندانه تمام مشتریان WLAN را با سرعت بهینه تأمین می کند. در حال حاضر بهترین ترکیب را از تمام این اجزا ارائه می دهند Asus ROG Rapture GT-AX11000 و کابل کابل AVM Fritz! Box 6660 برای اتصالات از طریق شبکه کابلی . رقبای Asus ، Synology و Netgear کم و بیش داغ دو روتر برتر هستند.
در این مقاله ما برنده آزمون فعلی ، نکته عملکرد و قیمت یک روتر را به عنوان یک روتر DSL و یک روتر کابلی ارائه می دهیم. زیر که چه نکاتی هنگام خرید روتر WiFi مهم هستند و اینکه چه چیزی ما استاندارد جدید WiFi 6 را می در می توانید بخوانید برای به ارمغان آورد.
آیا در توصیه های ما نمی توانید محصول راهنمای خرید مودم مناسب خود را پیدا کنید؟ سپس مشاور گام به گام شخصی ما را امتحان کنید تا روتر WiFi مناسب خود را پیدا کند:

بهترین روتر بی سیم در تست

برنده امتحان نوک قیمت توصیه DSL توصیه کابل

ایسوس ROG Rapture GT-AX11000

Netgear R6400

AVM Fritz! جعبه 7590

کابل AVM Fritz! Box 6660

 
 
 
 

1.3 (بسیار خوب)

3.1 (رضایت بخش)

2،0 (روده)

1.5 (بسیار خوب)

بسیار خوب (1.0)

کافی (4.4)

رضایت بخش (2.6)

روده (1،6)

بسیار خوب (1.0)

رضایت بخش (2.6)

بسیار خوب (1.3)

بسیار خوب (1.4)

بسیار خوب (1.5)

رضایت بخش (3.1)

روده (2،0)

بسیار خوب (1.4)

بسیار خوب (1.4)

روده (1،6)

روده (1،6)

روده (1،6)

کافی (3.8)

روده (2،1)

روده (2،3)

رضایت بخش (2.9)

-

-

DSL-Modem (VDSL2)

مودم کابلی (DOCSIS 3.1)

1.533 مگابیت در ثانیه

653 مگابایت در ثانیه

895 مگابیت در ثانیه

1.443 مگابایت در ثانیه

4.333 / 4.804 MBit / s

1.300 / 450 مگابایت در ثانیه

2.533 / - مگابیت در ثانیه

1.733 / 2.402 مگابایت در ثانیه

582 مگابایت در ثانیه

377 مگابایت در ثانیه

575 مگابایت در ثانیه

664 مگابایت در ثانیه

گران

با قیمت جذاب

ارزان

ارزان

از 389 یورو

به فروشگاه (آمازون)

از 99 €

به فروشگاه (سایبرپورت)

از 184 یورو

به فروشگاه (آمازون)

از 187 یورو

به فروشگاه (آمازون)

از 389 یورو

به فروشگاه (خرید مستقیم ایده آل)

از 94 €

به فروشگاه (Proshop)

از 184 یورو

به فروشگاه (بازار آمازون)

از 187 یورو

به فروشگاه (آمازون)
مقایسه قیمت مقایسه قیمت مقایسه قیمت مقایسه قیمت

 

مصرف برق بالا
، که برای راهنمای خرید مودم بازی طراحی شده است ، با یک محفظه قابل توجه و طراحی آنتن ، به ROG Rapture GT-AX11000 از ایسوس جایگاه بالایی فعلی در لیست بهترین آزمون رسیده است. دلایل این امر را باید بطور خاص در تجهیزات گسترده جستجو کرد که بدون DSL و تلفن انجام می شود ، اما وقتی صحبت از اینترنت می شود کاملاً تمام می شود. روتر استاندارد Wi-Fi 6 استاندارد WLAN فعلی را ارائه می دهد که از نظر تئوری سرعت بالای داده تا 4804 مگابیت در ثانیه را امکان پذیر می کند. با Wi-Fi سه بانده ، تعداد زیادی پورت LAN از جمله شبکه 2.5 گیگابایتی ، رابط WAN و دو پورت USB ، دستگاه ها نه تنها می توانند به صورت بی سیم به روتر Rapture متصل شوند.
در این آزمون ، ما حداکثر میزان خوب داده را 1533 مگابیت در ثانیه تعیین می کنیم و با WLAN تبر در شرایط مطلوب به طور متوسط ​​693 مگابیت در ثانیه را بدست می آوریم. از طریق WLAN متناوب Huawei P30 تعیین کردند آزمایش کنندگان ما میانگین نرخ 582 مگابیت بر ثانیه را - بیش از حد کافی برای جریان فشرده. روتر همچنین می تواند به عنوان چاپگر ، FTP و سرور VPN استفاده شود و همچنین با عملکردهای هوشمندانه مانند شتاب بازی راهنمای خرید مودم ، که بسته های داده بازی آنلاین را دارای اولویت بیشتری می کند ، تحت تأثیر قرار می دهد. از سوی دیگر ، Rapture GT-AX11000 نه تنها انرژی بر نیست ، بلکه در واقع کمتر از 400 یورو نیز معامله ای نیست.
به بررسی دقیق Asus ROG Rapture GT-AX11000
پیشنهاد خرید Asus GT-AX11000 ROG Rapture (90IG04H0-MO3G00)
با کمتر از 80 یورو ، ارائه می دهد Netgear R6400 در حال حاضر بهترین نسبت قیمت به عملکرد را در لیست بهترین های ما . واضح است که با چنین قیمتی برخی موارد در کنار هم قرار می گیرند. R6400 با Wi-Fi 6 فعلی کار نمی کند ، اما به مدل قبلی AC-WLAN متکی است - دلیل اصلی راهنمای خرید مودم عملکرد متوسط. تجهیزات نیز به همین ترتیب کم است. روتر از سه باند WLAN ، یک مودم DSL و کابلی و MU-MIMO (چند کاربر - چند ورودی چند ورودی) استفاده می کند. حداقل چهار پورت LAN 1 GBit ، WAN و دو پورت USB برای رسانه ذخیره سازی در دسترس هستند.
عملکرد ، مانند تجهیزات ، ارزان است. در آزمون شدید ، داوطلب حداکثر 653 مگابیت در ثانیه را بدست آورد ؛ در شرایط عملی ، 457 مگابیت در ثانیه را اندازه گیری کردیم. این برای جریان و شرکت کافی است ، حتی اگر برای خواسته های بالاتر نباشد. روتر همچنین می تواند به عنوان یک سرور برای چاپگر ، FTP و VPN استفاده شود و ReadyCloud به عنوان یک سرویس ابری یکپارچه شده است. حتی اگر دامنه عملکرد کاملاً واضح باشد راهنمای خرید مودم و قابلیت های آن محدود باشد ، روتر حداقل می تواند با یک هندلینگ بدون عارضه و هنوز هم مصرف برق مناسب حداکثر 15 وات امتیاز کسب کند. بهترین چیز در مورد این مدل Netgear قیمت است و باقی مانده است.
پیشنهاد خرید Netgear R6400 AC1750 Smart WiFi Router black (R6400-100PES)
به عنوان نماینده نسل Wi-Fi 5 ، Fritz! Box 7590 دیگر کاملاً به روز نیست ، اما همچنان با مودم داخلی DSL و سایر ویژگی ها نمره می دهد. و برای یک مدل AC-WLAN ، عملکرد عالی است و هنوز هم برای استفاده روزمره مناسب است. در یک محیط عملیاتی ، FritzBox به طور متوسط ​​581 مگابیت در ثانیه از طریق ایستگاه از راه دور تبر ایسوس به دست آورد و در شرایط مطلوب حتی 599 مگابیت در ثانیه اندازه گیری شد.
اما راهنمای خرید مودم نرخ بالای داده تنها بخشی از عملکرد است. تجهیزات نیز باید مناسب باشد. و FritzBox 7590 یک بسته مناسب دارد: چهار سوکت LAN 1 گیگابایتی و اتصالات بیشتر ، مودم VDSL2 و یک سیستم تلفنی DECT یکپارچه روترهای زیادی برای ارائه ندارند. همانند اکثر مدلهای FritzBox ، راه اندازی و استفاده از آن بدون مشکل است ، بسته نرم افزاری AVM از جمله دستیار راه اندازی بسیار عالی است. 170 یورو هنوز برای این بسته کلی ارزان است.
برای تست AVM Fritz! Box 7590
پیشنهاد خرید AVM FRITZ! جعبه 7590

توصیه روتر کابل: AVM Fritz! Box 6660 کابل

مزایای
عملکرد بسیار خوب
طیف وسیعی از عملکردها
هندلینگ خوب
ارزان قیمت
عیب
مصرف برق بالا
فای سه بانده نیست
نایب قهرمان و بهترین روتر کابلی موجود در لیست بهترین های ما نیز از AVM تهیه می شود و نه تنها با قیمت مناسب کمتر از 200 یورو بلکه با عملکرد بسیار خوب نیز تحت تأثیر آزمایش قرار گرفته است. راهنمای خرید مودم هم تلفن آنالوگ و هم آی پی در اینجا امکان پذیر است ؛ حداکثر شش تلفن را می توان متصل کرد. گزینه های اتصال دیگری به صورت چهار درگاه 1 گیگابایتی و یک درگاه 2.5 گیگابایتی LAN وجود دارد و اتصال USB نیز برای رسانه های ذخیره سازی در دسترس است.
در این آزمون ، ما حداکثر نرخ داده 1،443 مگابایت بر ثانیه را با Fritz! Box 6660 اندازه گرفتیم ، در شرایط عملی 637 مگابایت بر ثانیه است. این بدان معناست که Cable-FritzBox به یک سوم بالای لیست عملکرد تعلق دارد. همچنین می تواند به عنوان چاپگر یا سرور VPN پیکربندی شود. کابل Fritz! Box 6660 همراه با هندلینگ پیچیده و قیمت مناسب ، راهنمای خرید مودم در حال حاضر یکی از بهترین روترهای WLAN است. مصرف برق می تواند با 16 وات کمی پایین باشد.
برای تست AVM Fritz! Box 6660
پیشنهاد خرید کابل AVM FRITZ! Box 6660
 
Wi-Fi 6: Das bringt der neue WLAN-Standard
روترهای فعلی و اکنون تعداد زیادی از نامزدهای اصلی ما به استاندارد بی سیم جدید Wi-Fi 6 (802.11ax) مجهز شده اند. این استاندارد ac را که در سال 2013 معرفی شده است دنبال می کند و برخی از پیشرفت ها و بهینه سازی ها را در چمدان خود دارد. تمرکز البته روی عملکرد است. با استفاده از Wi-Fi 6 ، تولیدکنندگان روتر نوید استفاده موثرتر از کانال های رادیویی مختلف را می دهند ، که سرعت داده را افزایش می دهد ، به ویژه هنگام استفاده از چندین دستگاه نهایی. این فناوری OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) نامیده می شود و همچنین تأخیرهای کمتر (تأخیرها) را که به ویژه در بازی های آنلاین آزار دهنده هستند ، امکان پذیر می کند. راهنمای خرید مودم عملکرد باید خصوصاً در خانوارهایی که تراکم بالایی از دستگاه های WLAN متصل دارند ، به طرز محسوسی افزایش یابد. این امر همچنین باید استفاده گسترده از تجهیزات خانه هوشمند را تسهیل کند ، به عنوان مثال.
همچنین در باند 2.4 گیگاهرتز نیز پیشرفت هایی صورت گرفته است که عمدتا توسط دستگاه های هوشمند مانند ربات های جارو برقی یا بلندگوهای هوشمند استفاده می شود - بنابراین نه تنها رایانه های شخصی و نوت بوک ها از افزایش عملکرد بهره مند می شوند. عملکرد جدید "Target Wake Time" برای دستگاه های باتری نیز مهم است. بنابراین دستگاه های مناسب را می توان در حالت غیرفعال در حالت خواب کم مصرف قرار داد.
و امنیت نیز تغییر کرده است: Wi-Fi 6 به استاندارد رمزگذاری جدید WPA3 مجهز است. ضمناً ، اگر به فکر خرید روتر Wi-Fi 6 هستید ، لازم نیست همه دستگاه های Wi-Fi دیگر را جایگزین کنید ؛ استاندارد جدید کاملاً رو به پایین سازگار است.

خرید روتر WiFi: این امتیازات به حساب می آیند

بسته به تجهیزات ، روترهای WLAN می توانند بسیاری از نیازها را برآورده کنند. آنها نه تنها به دستگاه های متصل از طریق WLAN و دسترسی کابلی به شبکه محلی و اینترنت می دهند ، بلکه می توانند خدمات متنوعی را در شبکه خانگی ارائه دهند.
1. تجهیزات
بسته به نیاز ، روتر AC فقط می تواند دسترسی به اینترنت را فراهم کند یا به عنوان مرکز شبکه عمل کند. در هر صورت ، باید چهار پورت اترنت GBit بیاورد و بتواند از طریق دکمه WPS به صورت بی سیم به دستگاه های دیگر متصل شود راهنمای خرید مودم. یک کلید برای روشن و خاموش کردن شبکه WLAN با فشار دادن یک دکمه و دو سوکت USB که حداقل یکی از آنها مطابق با استاندارد فعلی USB 3.0 است نیز ایده آل است. دستگاه هایی که به مودم DSL یا حتی سیستم تلفنی مجهز هستند می توانند همزمان چندین دستگاه را جایگزین کنند. مشهورترین نمونه آن که بسیار محبوب و گسترده در این FritzBoxes کشور وجود دارد از AVM است .
2. ویژگی ها
امروزه پشتیبانی از IPv6 باید امری بدیهی باشد ، همچنین باید کلیه مراحل امنیتی فعلی ، از جمله تنظیمات پیش فرض معقول و گذرواژه های منفرد قبلی که کار می کند ، باشد. خدمات سرور مانند سرورهای چاپی و رسانه ای و همچنین عملکرد NAS امکانات را بیشتر گسترش می دهد. و توابع DNS پویا (DDNS) برای دسترسی از اینترنت به شبکه خانگی ضروری است.
3. پیکربندی
روترهای WLAN دستگاه های پیچیده ای هستند و بنابراین حداقل باید همراه با دستورالعمل چاپ مونتاژ و شروع سریع ارائه شوند. یک جادوگر راه اندازی ساده ، پیکربندی را برای کاربران با تجربه کمتر آسان می کند. و به روزرسانی های منظم سیستم عامل که تا حد ممکن به صورت خودکار انجام می شود ، اطمینان حاصل راهنمای خرید مودم می کند که استفاده از اینترنت همیشه بی خطر است.
4. مصرف برق
روترهای WLAN معمولاً همیشه در حال کار هستند. مصرف برق آنها از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا مصرف مداوم 10 وات در یک سال به 88 کیلووات ساعت تبدیل می شود که حدود 22 یورو با قیمت کیلووات 25 سنت هزینه دارد. بنابراین ، نه تنها در کار ، بلکه به ویژه در حالت آماده به کار به مصرف کم برق توجه کنید.
نکته حرفه ای برای خرید روتر بی سیم
اگر شرایط پذیرایی دشوار است ، به عنوان مثال در یک آپارتمان زاویه دار در یک ساختمان قدیمی یا در یک ساختمان مسکونی چند طبقه ، باید از روتر AC WLAN با فناوری MU-MiMo (چند کاربر-چند در-چند منظوره) استفاده کنید و حتی المقدور آنتن های منفرد. به این ترتیب ، اگر روتر مجبور به کار کردن چندین ایستگاه از راه دور باشد ، می تواند آنتن های خود را به صورت هدفمند ترکیب کند و بنابراین اتصال بهینه را برای هر یک از شرکت کنندگان شبکه ایجاد کند. علاوه بر این ، تعداد آنتن ها (رادیوها نیز شناخته می شوند) قدرت انتقال روتر را افزایش می دهد - یکی از نظر تئوری  راهنمای خرید مودم433 مگابیت در ثانیه را می گیرد ، دو مورد به 866 مگابیت در ثانیه و سه مورد از لحاظ نظری 1300 مگابیت در ثانیه است.
خرید FritzBox: کدام روتر AVM مناسب است؟

به این ترتیب CHIP روترهای WLAN را آزمایش می کند

تجهیزات سخت افزاری (30 درصد)
از جمله ، نقاطی برای تعداد و نوع اتصالات مانند Gigabit LAN ، USB 2.0 یا 3.0 ، یک عملکرد مودم (DSL ، کابل) ، کلیدهای مختلف عملکرد و توابع تلفنی وجود دارد. وقتی صحبت از رابط های اترنت می شود ، این مسئله به این بستگی دارد که علاوه بر پورت های 1 گیگابایتی سنتی ، پورت هایی با سرعت 2.4 و 5 گیگابیت بر ثانیه نیز وجود داشته باشد.

 

عملکرد (30 درصد)
ما از تمام اندازه گیری های سرعت ، تعداد نقاط موجود راهنمای خرید مودم در این منطقه را محاسبه می کنیم. ما برای تعیین حداکثر توان روتر ، با استفاده از ابزار نرم افزار رایگان iPerf ، با جریان های داده فردی (بارگذاری و بارگیری) و با 8 جریان داده به طور همزمان ، آزمایش می کنیم.

 

عملکرد (25 درصد)
همه عملکردهایی که فراتر از عملکرد اصلی یک روتر هستند در اینجا مهم هستند. بخشی از این ارزیابی جزئی ، از جمله ، ارزیابی مناطق زیر است: گذرواژه ها و رمزگذاری ، امنیت ، عملکردهای سرور ، برنامه ها.

 

عملیات (10 درصد)
جادوگران راه اندازی و پیش تنظیمات معقول در اینجا شمارش می شوند: یک راهنمای شروع سریع همچنین نقاطی را فراهم می کند و همچنین جادوگران نصب ، کمک به زمینه یا یک حالت به اصطلاح ساده برای نصب از پیش تعیین شده که کاربر مجبور نیست خودش دخالت کند. س Quesالاتی مانند به روزرسانی سیستم عامل (دستی / خودکار) راهنمای خرید مودم یا اطلاعات دقیق فنی در مورد روتر نیز مهم هستند. همه اینها نیز به این ارزیابی جزئی سرازیر می شود.

 

مصرف برق (5 درصد)
در اینجا ما میزان مصرف راهنمای خرید مودم را در حالت آماده به کار و همچنین در هنگام انتقال داده در نظر می گیریم.

 

منبع: https://moshaverkala.com/adsl-modem-buying-guide/

 
rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments